سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سرباز حریم ولایتپرندهای که روی سر اردوغان نشست +عکس

رییس جمهوری ترکیه هنگام افتتاح یک مسجد، با آزاد کردن تعدادی پرنده، توجه اش به محیط زیست را به نمایش گذاشت، اما نشستن یکی از پرنده ها روی سر اردوغان ، سوزه عکاسان حاضر در محل شد.
به گزارش مشرق، به گفته روزنامه "حریت دیلی نیوز" چاپ ترکیه، پس از افتتاح مسجد در ایالت ریزه، یکی از پرندگان ترجیح داد که بر روی سر رجب طیب اردوغان فرود آید.

ایالت ریزه که مشرف به دریای سیاه است، زادگاه پدر اردوغان است؛ از این رو وی قبل از آزاد کردن پرندگان، به باغ روبروی مسجد اهتمام ویژه ای از خود نشان داد.

بنا به روزنامه "تودی زمان"، اردوغان خواست تا هنگام گشودن قفس پرندگان، از وی تصویربرداری شود که به گفته خودش "همگان ببینند که چقدر ما به محیط زیست توجه داریم".

پرنده‌ای که روی سر اردوغان نشست +عکس

منبع: العالمیکشنبه 94 مرداد 25 توسط ali ahani | نظر بدهید

صرفه جویی هفتاد درصدی آب با دوش جدید

یک شرکت نوپای آمریکایی دوش جدیدی ابداع کرده است که هفتاد درصد مصرف آب را کاهش می دهد.
به گزارش مشرق، شبکه تلویزیونی فرانس دو گزارش داد طراحان این دوش جدید معتقدند که استفاده از آن به معنای پایان اتلاف آب است.
براساس الگویی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، آب در این دوش ها به میلیون ها قطره بسیار کوچک تبدیل می شود.

فیلیپ وینتر، از بنیانگذاران شرکت نوپای «نبیا» در این باره می گوید فرد در زیر این دوش همان احساسی را دارد که در زمان قرار گرفتن در زیر دوش معمولی احساس می کند.
فرانس دو افزود یک دوش معمولی- به عنوان مثال در آمریکا- به طور متوسط هفتاد و پنج لیتر آب مصرف می کند.
اما در این دوش جدید مصرف آب فقط حدود بیست لیتر است.
این شرکت نوپای آمریکایی پنج سال را صرف توسعه طرح خود کرده است اما تامین مالی آن خیلی سریع صورت گرفت.

این شرکت سه شنبه گذشته طرح خود را برای تامین مالی بر روی اینترنت قرار داد. هدف جمع آوری نود هزار یورو بود اما دو روز بعد بیش از یک میلیون یورو جمع آوری شد.
تولید تجاری این محصول از مه سال دو هزار و شانزده آغاز می شود.

براساس ارزیابی مهندسان، اگر همه کالیفرنیا به این دوش ها مجهز شود، هر سال هفتصد و پنجاه و هفت میلیارد لیتر آب صرفه جویی می شود.


یکشنبه 94 مرداد 25 توسط ali ahani | نظر بدهید

چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نکرد؟

حضرت معصومه(س)، بانویی است که بهره ای از عصمت داشته و تکریم ایشان، تکریم ولایت مداری و تکریم شهادت در راه خداست. پاکدامنی و وفاداری به ولایت پیام این بانوی مکرم اسلام است.
 به گزارش مشرق، به مناسبت خجسته سالروز میلاد حضرت معصومه، خواهر گرامی حضرت امام رضا(ع) با چند تن از کارشناسان مذهبی به گفتگو نشسته ایم که در پی می آید؛

تکریم حضرت معصومه، تکریم ولایت مداری و تکریم شهادت در راه خداست

آیت الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در مورد حضرت معصومه(س) و خیرات و برکات ایشان برای ایرانیان گفت: حضرت معصومه(س) خواهر پدری و مادری امام رضا(ع) است و در مورد شخصیت و الگوی این بانوی کرامت، چند مطلب از مسلمات است.

یکی اینکه امام رضا(ع) که امام معصوم هستند به شدت به این خواهر علاقه مند است. امام کاظم(ع) حدود 35 فرزند داشته و هیچکدام از برادران و خواهران به اندازه حضرت معصومه(س) نزد امام رضا(ع) محبوبتر نبوده است. این محبت ریشه خدایی دارد و دلیل آن است که این بانو، بانوی الهی بوده اند.

وی افزود: نکته دوم این است که این بانوی کرامت ولایی بوده است، تحقیقاً به عشق امام رضا(ع) از مدینه به ایران حرکت کرده حالا یا بعد از شهادت حضرت، یا بنا به روایات مشهور قبل از شهادت حضرت رضا(ع). بنابراین بانویی ولایی بوده اند. نکته سوم آن است که این بانوی کرامت بدون تردید شهیده است و در مسیر ولایت در حال حرکت بوده که به مرو برسد.


امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: یک نقل این است که حضرت معصومه(س) در شیراز مسموم می شود و در قم به شهادت می رسد. اگر این نقل هم نباشد، حضرت معصومه مصداق این آیه شریفه «وَمَنْ یُهَاجِرْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ یَجِدْ فِی الْأَرْضِ مُرَاغَمًا کَثِیرًا وَسَعَةً وَمَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا» است. بر این اساس، تکریم از این بانوی کرامت ادای اجر رسالت است. تکریم ولایت مداری و تکریم شهادت در راه خداست.


آیت‌الله خاتمی در مورد اینکه وجود بارگاه مطهر حضرت معصومه(س) در قم منشأ چه برکاتی بوده است، اظهار کرد: اکثر امامزاده هایی که در ایران هستند، از نوادگان و فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند. در جای جای این کشور کانون هدایت، معنویت، عشق و توجه به خدا هستند. به ویژه دفن این بانوی کرامت در قم از آغاز تاکنون منشاء برکات زیادی بوده و انشاءالله تا قیامت خواهد بود.

عضو خبرگان رهبری در مورد اینکه چه روایتی از قول ائمه اطهار(ع) درباره حضرت معصومه(س) نقل شده است، بیان کرد: روایات مشهوری از امام جواد(ع) است که هر کس عمه ام را در قم زیارت کند، خداوند بهشت را نصیبش می کند.

پاکدامنی و وفاداری؛ پیام بانوی کرامت

حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد، معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی هم در مورد اینکه چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نکرد، گفت: ازدواج یک سنت الهی است و خداوند زن و مرد را برای همدیگر خلق کرده است. با بودن زن و مرد کنار یکدیگر آنها تکامل پیدا می کنند و ازدواج، آثار و برکات زیادی دارد از جمله اینکه انسان به آرامش می رسد و نسل انسان تداوم پیدا می کند و بالاخره در عدم ازدواج غرائز جنسی اگر درست مدیریت نشود، ممکن است انسان به معصیت بیفتد که با ازدواج همه این مسائل حل می شود.

وی افزود: حضرت معصومه(س) شرایط سنی ایشان آنقدر نبود که از ازدواج ایشان گذشته باشد و یا بگوییم که ازدواج نکرده اند، گناه کردند و به معصیت افتادند. این طور نبوده ایشان در نوجوانی وفات پیدا می کند. بنابراین سن ایشان طوری نبوده که از ازدواج ایشان گذشته باشد.

معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: حضرت معصومه(س) به عشق برادرشان و به عشق دیدن امامشان به طرف ایران حرکت کردند. پیامی که ایشان برای دختران امروزی دارند، پیام وفاداری، علاقه مندی به امام(ع) و برادرشان علی ابن موسی الرضا(ع) بوده است. ایشان به عشق دیدار برادرشان راه افتادند تا به زیارت امام رضا(ع) برسند که در بین راه ساوه و قم به علت بیماری وفات می کنند.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد تصریح کرد: ما می توانیم از حضرت معصومه(س) آن زندگی، عشق، وفاداری، علاقه مندی به برادر، عشق دیدار امام(ع) خویش را بیاموزیم. این درس ها را می توان از زندگی حضرت معصومه(س) گرفت. امام رضا(ع) نیز ایشان را با لقب معصومه خطاب قرار داده بودند. معصومه به کسی گفته می شود که گناه نکرده باشد. این مساله نشان می دهد که این بانوی مکرمه و کریمه  اهل بیت(ع) در عین حالی که در سن بسیار جوانی بودند اما آنقدر مراقبت های لازم را داشتند که ایشان مرتکب گناه کبیره و صغیره نمی شدند که امام رضا(ع) او را به عنوان معصومه خطاب قرار داده است.

وی اضافه کرد: اینها همه می تواند درسهایی برای جوانان به ویژه دختران امروزی ما باشد که با حفظ عفاف، حجاب و عفت و پرهیز کردن از معصیت به چنین رتبه و درجه ای برسند که در جوانی آن پاکدامن بودن و مراقبت کردن در پیشگاه خداوند متعال بسیار ارزشمند است.

معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد اینکه وجود بارگاه مطهر این حضرت(س) در قم منشا چه خیرات و برکاتی بوده است؟ اظهار کرد: در احادیث آمده که از فرزندان حضرت رسول(ص) در قم دفن خواهد شد و آن حضرت معصومه (س) است که به لقب کریمه مشهور شده زیرا کرامت‌های بسیار زیادی از ایشان دیده شده است.

حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد یادآور شد: وجود بارگاه حضرت معصومه(س) موجب شد که قم تبدیل به شهری به عشق آل محمد(ص) و به حوزه علمیه بزرگ به برکت این بانوی مکرم تبدیل شود که یکی از آثار و برکات این حوزه علمیه، انقلاب شکوهمند اسلامی است که امام(ره) از آموختگان و مراجع این حوزه بوده که این انقلاب را با این ابعاد و عظمت به ثمر رساندند و  امروزه اسلام ناب محمدی به برکت علما و بزرگان و اندیشمندان، مراجع عظام تقلید در سراسر دنیا پخش می‌شود و این به برکت وجود مقدس حضرت معصومه(س) است.

وی در مورد اینکه چه احادیثی از ایشان نقل شده یا ائمه(ع) درباره ایشان چه روایاتی دارند، گفت: اولا از ائمه اطهار(ع) روایتی نقل شده که از بچه های حضرت رسول(ص) در قم دفن می شوند که حضرت معصومه(س) است و حضرت امام رضا(ع) نیز ایشان را با عنوان معصومه خطاب قرار داده بودند.

بانویی که بهره ای از عصمت داشته است

دکتر لاله افتخاری عضو کمیسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نکردند، گفت: علت عدم ازدواج ایشان، شرایط سخت آن زمان بود و اینکه مشکلاتی بر سر راه مسلمانان به خصوص شیعیان وجود داشت.
کلا شیعیان و زندان‌های طولانی که پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم(ع) داشتند و بالاخره شرایطی که منجر به هجرت امام رضا(ع) شد و همه این مسائل باعث شد که بستر مناسبی برای ازدواج ایشان فراهم نشود و نه اینکه ایشان از ازدواج روی‌گردان باشند و اینکه افرادی که شناخته شده و مطمئن باشند، نمی‌شد آنطور شناسایی شوند تا ایشان بتوانند با آن فرد ازدواج کنند، به خاطر همین مسائل ایشان ازدواج نکردند و اینکه ایشان در جوانی از دنیا رفتند و از سن ازدواج ایشان نگذشته بود.

وی در مورد اینکه چه الگویی از ایشان برای دختران امروزی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: حضرت معصومه(س) الگوی تقوا، عفت، پاکدامنی، بصیرت و آگاهی‌های لازم دینی و دانش بودند و اقدام مناسب در زمان خودشان انجام دادند که همه این مسائل برای دختران امروزی می‌تواند الگو قرار بگیرد.

حضرت طوری بودند که در همان دورانی که امام رضا(ع) در طوس بسر می‌بردند، به خاطر همان هجرت اجباری که صورت گرفت، حضرت معصومه (س) و بعضی از بانوان شیعه و خاندان پیامبر(ص) به امور شیعیان رسیدگی می‌کردند و به نحوی محوریت شیعیان را در زمانی که امام در دسترس نبود، در دست داشتند و برای مردم که می‌خواستند راه را پیدا کنند و یا مشکلات مالی داشتند، حضرت معصومه (س) به این امور رسیدگی می‌کردند.

عضو کمیسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی افزود: حرکت ایشان هم به سمت ایران نشان می‌دهد حرکتی با بصیرت و برنامه‌ریزی شده؛ یعنی حرکتی که با جمعی از عُلمای شیعه صورت گرفت، همراه با آنها و در عین حال وقتی ایشان حرکت کردند، به شهرهای حساب شده وارد می‌شدند و همه اینها را در نظر می‌گرفتند تا بتوانند تأثیرگذار و روشنگر باشند.
امروز دختران ما باید تقوا و پاکدامنی این حضرت را الگو قرار دهند. اگر موقعیت ازدواج همچون برای حضرت فاطمه(س) فراهم شد، باید در همان سنین پایین‌تر ازدواج کنند و اگر مانند حضرت معصومه(س) موقعیت ازدواج برایشان فراهم نشد، باید کانون تقوا، پاکدامنی و پاکیزگی باشند و الگویی برای دیگران. هم در عین حال آگاهی‌های دینی که لازم است و مسائل دیگر را در این خصوص داشته باشند.

افتخاری در مورد اینکه وجود بارگاه مطهر حضرت معصومه(س) در قم منشأ چه خیرات و برکاتی است؟ گفت: وجود این بارگاه نشان‌دهنده این است که در مکتب اسلام و بخصوص در مکتب تشیع، بانوان از جایگاه خاصی برخوردارند؛ یعنی نه تنها در حیاتشان چه حضرت فاطمه و چه حضرت معصومه(س) محور هستند، حضرت معصومه(س) با جمعی از مردان، صاحبنظران و بزرگان تشیع به سمت طوس حرکت کردند. حتی بعد از رحلت یا شهادتشان، بارگاه مطهرشان، پایگاه علم و فقاهت، توسل، ارتباط و انسجام عُلمای بزرگ شیعه و محل صدور بصیرت به کل جهان شد.

وی در مورد اینکه چه احادیثی از ایشان نقل شده یا اینکه ائمه اطهار درباره ایشان چه گفته‌اند، تصریح کرد: از خود ایشان روایتی نقل شده، ائمه هم درباره ایشان نقل‌قول‌هایی دارند که بعضی از آنها در زیارتنامه‌های ایشان آمده است. از امام رضا(ع) و دیگر ائمه است که گفته‌اند اگر کسی به زیارت بارگاه ایشان نائل شود، بهشت بر او واجب می‌شود یا اینکه کسی که توفیق زیارت امام رضا(ع) را پیدا نکند، زیارت حضرت معصومه(س) برای او کفایت می‌کند و زیارت حضرت معصومه(س) همتای زیارت امام رضا(ع) که امام معصوم است، قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی افزود: فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری که حضرت معصومه(س) بهره‌ای از عصمت داشته و در دانش، توانمندی‌های زیادی داشته و فرمودند اگر ایشان زن نبود، امام یا پیامبر الهی می‌شدند، در حقیقت نشانگر این است که حضرت معصومه(س) از چه مقام علمی و معنوی و عصمت از همه جهان برخوردار بوده است.

افتخاری در مورد اینکه علت ورود حضرت معصومه(س) به ایران چه بوده است؟ تصریح کرد: یک بحث این بوده که به دیدار برادرشان امام رضا(ع) که جای پدرشان هم بوده، آمده است. در تاریخ آمده زمانی که امام موسی کاظم(ع) در زندان‌های طولانی بودند، امام رضا(ع) سعی می‌کردند جای پدر و مادر برادرها و خواهرهای خویش را پر و نقش پدری برای آنها ایفا کنند.
حضرت معصومه (س) نه تنها به دیدن برادرشان می‌آمدند، بلکه به دیدار امامشان می‌آمدند و دیدن کسی که جای پدری برای ایشان داشتند و نقش پدر و جای خالی پدر را برای ایشان پر کرده بودند و به خاطر همین بود که ایشان به همراه جمعی از بزرگان تشیع، علما و بزرگان به طرف طوس حرکت کردند و همان شرایطی که پیش آمد، مشکلاتی که بود؛ همه اینها باعث شد که ایشان بین راه ساوه و قم فوت کنند.

منبع: مهر


یکشنبه 94 مرداد 25 توسط ali ahani | نظر بدهید

طولانی ترین قطعی برق

طولانی و عجیب ترین رکوردهای ثبت شده در جهان (عکس) www.taknaz.ir

درسال 1998 رکورد طولانی ترین قطعی برق به شهر آیوکلند در نیوزیلند رسید. این شهر که تنها با دو کابل بسیار قوی روشن می شد دچار مشکل پوسیدگی شد و این مورد در پی خود قطع کلی برق ر ا به همراه آورد. این شهر نزدیک به 5 هفته یا 66 روز بدون برق بود. در آن زمان نزدیک به 7500 شغل از بین رفت و همچنین نزدیک به 156 میلیون دلار نیز خسارت به این کشور وارد شد.


سه شنبه 94 مرداد 20 توسط ali ahani | نظر بدهید

طولانی ترین مدت روشن بودن لامپ

 
طولانی و عجیب ترین رکوردهای ثبت شده در جهان (عکس) www.taknaz.ir

این رکورد نیز یکی دیگر از رکوردهای جالب در کتاب گینس است. در یکی از ایستگاه های آتش نشانی در کالیفرنیا لامپی روشن است که رکورد دار طولانی ترین مدت روشن بودن است. این چراغ در سال 1902 روشن شده است و این روزها تقریبا 111 سالگی خود را جشن می گیرد. بسیاری از اتش نشان هایی که از این ایستگاه باز نشسته شده اند با این لامپ خاطرات مختلفی دارند و همچنان به آن سر می زنند.
سه شنبه 94 مرداد 20 توسط ali ahani | نظر بدهید

 

  

 

 

 

 

 

 

کل بازدید : 88065
بازدید امروز :41
بازدید دیروز : 69
تعداد کل پست ها : 717

 

دانشنامه عاشورا

 

پایگاه جامع عاشورا
ابزار و قالب وبلاگ
بنارانه
دلتنگ...
عِــطـر ظــهــور
شاید سخن حق
قطره و دریا
مهدی مشکات ـ شعرونظر
لحظه های آبی( دلسروده های فضل ا... قاسمی)
بوستــــــان ادب و عرفــان قـــــــرآن
اجتماعی
سرباز ولایت
پژواک
شین مثل شعور
حجت البالغه
قطره ای ازدریا
قافیه های سرگردان
سرچشمـــه فضیـلـــت ها ؛ امـــام مهــدی علیــه السلام
حبیبی حسین
چشمـــه ســـار رحمــت
سرزمین مِه وخورشید (خورشید گام سبز)
هم رنگــــ ِ خـــیـــآل
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
بی سواد
بادصبا
آقاسیدبااجازه...
ما تا آخرایستاده ایم
شبکه ما
ابـــــــــــرار
اتمام نعمت واکمال دین یعنی شیعه بودن
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
"یا صاحب الزمان"
اهالی بصیرت
صدای پای زندگی
.:گـــــمـــــــنـامی بــــجـــــوی:.
کشاورزی درنگاه توسعه
سرباز کوثر
مشکات نور الله
مهدی یاران
چهارفصل
نقش برتر پارس
حقیقت
پاتوق دختر و پسرای ایرونی
عفاف و حجاب
 • صفحه اصلی
 • پست الکترونیک
 • آرشیو وبلاگ
 • پیام رسان
 • مطالب پیشین
  آرشیو مطالب

  ویرایش
  وصیت شهدا
  وصیت شهدا
  آمار و اطلاعات

  بازدید امروز :41
  بازدید دیروز :69
  کل بازدید :88065
  تعداد کل یاد داشت ها : 717
  آخرین بازدید : 100/2/24    ساعت : 12:7 ع
  درباره وبلاگ
  ویرایش
  لینک دوستان
  ویرایش
  آمار و اطلاعات

  بازدید امروز :41
  بازدید دیروز :69
  کل بازدید :88065
  تعداد کل یاداشته ها : 717
  100/2/24
  12:7 ع

  کد ساعت

 • کاناپه
 • مشخصات مدیروبلاگ
   
    ali ahani[2]  خبر مایه
  قالب وبلاگ